Міфи про SPF

Ну давайте розбиратися з міфами та аксіомами про SPF (Sun Protection Factor) – фактор захисту від сонця, а точніше, від УФВ та УФА-випромінювання. Цифра поруч із абревіатурою вказує на ступінь захисту шкіри.

✔️Індекс SPF 50 показує, що до поверхні шкіри дістанеться 2% променів. Від 98% променів санскрін захистить.

✔️SPF 30 прикриє від 97% променів.

✔️SPF 25 – від 96%.

✔️SPF 15 – від 93%.

Після обчислень стає ясно, що різниця не така вже велика. При тому, чим вищий фактор, тим вища ціна. Набагато вище, я сказала б. Оскільки левову частку вартості складає саме фільтр. І іноді, щоб зберегти ціну адекватною, її занижують рахунок якості самої емульсії, до якої доданий фільтр. Є ще креми з SPF 70, 80 і навіть 100. Все це – маркетинговий хід, оскільки межа можливостей санскринів – блокування 98% випромінювання. Далі хоч що робіть, 2% все одно шкірі дістанеться.

Безумовно, на пляж під пекуче сонце Єгипту я порекомендую вам SPF 50. Для міста SPF 30 більш ніж. Мені вистачає. А все, що я роблю-я роблю для себе. Пам’ятайте про те, що чим вище SPF-тем вище камедогенність, як правило. Сонцезащитки – рекордсмени за кількістю правил застосування. І якщо ви цих правил не дотримуєтеся, ви власноруч позбавляєте себе захисту, навіть не здогадуючись про це.

✔️Скільки наносити? Норма – два міліграми на квадратний сантиметр шкіри. На обличчя та шию це довжина приблизно двох пальців, якщо нанести на них крем. За статистикою, зазвичай завдають утричі менше. Економлять🙈
✔️Як і коли наносити? За 20-30 хвилин до виходу на вулицю і хоча б за десять хвилин до того, як почнете одягатися. Найкраще наносите крем у два шари (другий – після повного висихання першого). Розподіляючи текстуру, не тріть шкіру❌
✔️Про що ще пам’ятати? Обов’язково змийте санскрін, гідрофільна олія або ензимна пудра, повернувшись додому.

Санскрин – найнещасливіша категорія косметики. Бо непопулярна. Ну який відсоток людей користується сонцезахисним кремом поза пляжем? А взимку? Мінімальна….Хоча шкода від сонця колосальна і з кожним роком все більше через озонові дири. Випромінювання сонця включає видиме світло, теплову енергію та УФ-випромінювання.

Спектр УФ-випромінювання охоплює хвилі завдовжки від 100 до 400 нм.
Розрізняють три ділянки спектра:
✔️УФ-А (315-400 нм)
✔️УФ-B (280-315 нм)
✔️УФ-C (100-280 нм)
(Ось тут зараз учасники мого семінару про уф-лампи повинні згадати про що я говорила про довжину хвиль і поаплодувати собі, що вони легко розуміють про що мова)
Коли сонячне світло проходить крізь атмосферу, всі УФ-С промені та приблизно 90% УФ-В променів поглинаються озоном, парами води, киснем та вуглекислим газом.

На УФ-А промені атмосфера впливає меншою мірою. Тому УФ-випромінювання, що досягає поверхні Землі, в основному складається з УФ-А променів та УФ-В променів. Небагато лікбезу, просто щоб зрозуміти, наскільки руйнівну роботу веде ультрафіолет у шкірі. Отже, ми з’ясували, що є три види УФ-променів: А, В та С. Про короткі промені УФ-С, хоча вони найнебезпечніші, говорити не будемо, вони поглинаються атмосферою Землі.

Довші УФ-В промені особливо активні влітку. Частина променів проникають крізь хмари та скло і на шкірі поводяться агресивно – викликають почервоніння та опік. Підсумок опромінення сумний – руйнування ДНК клітин шкіри, пошкодження судин та поява судинної сітки; ймовірність меланоми, ознаки фотостаріння у вигляді зморшок та пігментних плям. Найчастіше саме сонце винне у появі гіперпігментації і багато хто радіє, якщо після відпустки плями не з’явилися. Радість передчасна: плями виявляться, але трохи пізніше, через рік-два. Так що краще їх напевно попередити, користуванням крему з SPF, ніж потім витрачати пекельні тисячі на лазерні процедури.

 

30.01.2024
Рекомендуємо прочитати
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Сухість шкіри обумовлена порушеною цілістю гідроліпідного бар'єру, а також нестачею себуму - секрету вироблення сальних залоз. Такий специфічний стан обумовлений генетичним фактором або через використання неякісної косметики, як доглядової, так і декоративної. Ознаки сухої шкіри: ✔️Епідерміс досить чутливий ✔️Немає жирного блиску ✔️Немає видимих розширених пор ✔️Висипання та прищі відсутні ✔️Спостерігаються лущення ✔️Може бути присутнім почуття стягнутості ✔️Шкіра на дотик жорстка, схожа на папір ✔️Проявляються ранні ознаки старіння Завдяки порушенню роботи сальних залоз епідерміс позбавлений захисного бар'єру. Це провокує негативний вплив факторів довкілля на шкіру. Догляд з тм Nika Zemlyanikina 1. Очищення . Пінка для сухої шкіри або гель для чутливої шкіри. Дуже раджу забути про водопровідну воду, якщо у вас не стоять фільтри. 2. Тонізація . Тонік заспокійливий. Тонізація- дуже важливий етап, особливо для сухої шкіри. Не нехтуйте ним! Велика стаття про тоніки, прочитайте. 3. Крем живильний та СПФ. (Можна використовувати зволожуючий крем також) 4. Маска Детокс 1-2 рази на тиждень. Вона дуже класно повертає шкіру до життя. 5. Маска СОС. Максимально зволожує і живить. Можна використовувати хоч кожен день. 6. Рисовий скраб раз на тиждень. Суха шкіра також потребує відлущення, рисовий скраб зробить це максимально лагідно. 7. Маска для губ (сухість губ це один з показників зневодненої шкіри та організму).
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Алгоритм догляду за жирною/комбі шкірою косметикою Nika Zemlyanikina: 1. Очищення . Гідрофільна олія. Пам’ятайте, що згідно законів хімії подібне розчиняється подібним. Тобто жир розчиняється жиром. Гідрофілка прекрасно розчиняє кожний жир (себум) і тональні креми/консилери. 2. Пінка для жирної/комбі шкіри або гель для вмивання для проблемної шкіри. Змиваємо залишки гідрофілки і бруду. Що з цих позицій краще- я не можу вам сказати. Склад різний, консистенція різна. Це взаємозамінні продукти, але порівнювати що вам більше сподобається доведеться індивідуально. 3. Тонік. З кислотами або для жирної шкіри (можна чергувати). Про тонік з кислотами є великий допис. Для висипань дуже класна річ, але є особливості користування. 4. Зволоження. Це обов’язковий етап проблемної шкіри! Не зволожуєте - шкіра продукцює більше себуму  і забиває пори. Тож наш зволожуючий крем обов’язково. СПФ крем також обов’язково . Як мінімум для того, щоб зменшити постакне. Стаття про СПФ. 5. Обов’язково додаємо наші маски з білою або чорною глиною 2-3 рази на тиждень. Теж є великий допис, почитайте. Бо економія глиною з аптеки вашому обличчу вилізе боком. 6. Рисовий скраб . 2-3 рази на тиждень. То є просто маст хев для шкіри. Дуже крутий засіб. Заборона користування при гнійних активних запаленнях. 7. Альгінатні маски. Хоч кожен день. Ви повинні розуміти, що не буває простих рішень: милом вмитися і бути красоткою. Перші позитивні зміни очікуємо приблизно через 3 місяці. При користуванні активними компонентами (які є і в нашій косметиці), можливе загострення висипань, то є НОРМАЛЬНО, шкіра очищується, треба перечекати період чистки і НЕ давити прищі. Цифра в паспорті значення НЕ має, косметика підбирається за потребами шкіри, а не за віком.
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Почну з того, що зневодненою шкірою може бути будь-який тип шкіри, включаючи жирну. Багато разів в Директ писали «Допоможіть підібрати косметику, в мене суха шкіра», а після мого прохання вислати фото я бачила жирну зневоднену. Тож. Симптоматика зневодненої шкіри включає: ✔️Втрату еластичності та підвищення чутливості до подразників. ✔️Виникнення неминучого відчуття стягнутості, що викликає дискомфорт. ✔️Поява дрібних, але чітко окреслених за контуром зморшок (більш для сухої зневодненої стосується) ✔️Шелушіння, свербіж і подразнення. ✔️Тьмяний зовнішній вигляд Один із простих способів діагностики, доступний для застосування в домашніх умовах - щипковий тест, що дає наочні результати. Достатньо стиснути невелику ділянку на тілі або обличчі на кілька секунд, а потім відпустити її, спостерігаючи за тим, з якою швидкістю поверхня повернеться у вихідний стан. При зневодненні шкіра стає менш пружною, тому на те, щоб прийти в норму, їй потрібно більше часу, як правило, до 30 сек-хвилини. (Затискайте тільки шкіру!) Догляд з тм Nika Zemlyanikina: 1. Гель для вмивання зволожуючий ефект 2. Тонер зволожуючий зранку, ввечері по типу шкіри 3. Маска SOS товстим шаром 4. Альгінатні маски з гіалуроном 5. Крем зволожуючий  зранку, а на ніч - живильний.  ( СПФ  в день обов’язково!!!) 6. Маска для губ (сухість губ це один з показників зневодненої шкіри та організму) Після досягнення результату (при виконанні всіх рекомендацій він буде дуже швидко), замінюємо догляд по типу шкіри. А також обов’язково: 1. Пити воду. Навіть якщо не хочеться. Мінімум 1 л на добу, НЕ включаючи сюди суп і чай/компот 2. Встановлюємо зволожувач повітря 3. Не палимо, не п’ємо каву, не п’ємо алкоголь. Або ж максимально зменшуємо ці пункти.
Читати статтю
Повідомити про наявність
Введіть свій Email і ми відправимо вам на пошту лист щойно товар з’явиться в наявності