Про порушення епідермального бар’єру

Гідроліпідна мантія – це плівка на поверхні шкіри, що складається з жиру, поту та кислот, що утворюються в результаті процесів життєдіяльності епідермісу. Одна з головних функцій ліпідного бар’єру – запобігання надмірному висиханню верхніх шарів шкіри. Адже їхні клітини зволожуються переважно за рахунок надходження рідини з глибших шарів. При пошкодженні ліпідного захисту шкіра швидко втрачає вологу, стає сухою, зморшкуватою, має почервоніння та подразнення. Процеси її старіння значно прискорюються, оскільки порушується як водний, а й кислотно-лужний баланс.
При ушкодженні бар’єру відбувається його “розпушення”, оскільки неприкріплені одна до одної клітини епідермісу розходяться убік, з-поміж них з’являються щілини.
Причому такі дефекти можуть бути досить глибокими, аж до дерми. Через них відбувається посилене випаровування вологи, ділянка навкого пошкодження швидко висихає. Далі у пошкоджену область починають проникати різні небезпечні речовини та мікроби, яких здоровий епідерміс не пропускає. Результатом стає розвиток запальних процесів, підвищення чутливості шкіри до негативних зовнішніх факторів. Виглядає, як почервоніння, інколи навіть с пухирцями, лущення, при запущених формах плями стають загрубілі на дотик і дуже чутливі.

Що ж руйнує той бар’єр ?

!!! ПАВи (мило, знежирюючі засоби, засоби для очищення). Вони розчиняють гідроліпідну мантію. Повикидайте вже агресивні вмивачки! Незрозумілі тоніки. І багато того, що рекомендує Тік-Ток (волосся дибки від рекомендацій). Розбір складу пінки для вмивання.

!!! Механічні пошкодження! До питання чому НЕ МОЖНА вдаватися до агресивних інвазивних процедур. Агресивні скраби ( скраб з соди) – туди ж.

!!! Мороз і вітер  максимально несприятливо позначаються на епідермальному бар’єрі. У багатьох дівчат саме з приходом холодів обличчя червоніє та лущиться.

!!! УФ. Надмірні порції ультрафіолетового випромінювання провокують окисні реакції в ліпідних пластах, ушкоджуючи їх. КРЕМ З SPF – ваш найкращий друг, причому не тільки влітку, але і всесезонно, якщо ви багато працюєте за комп’ютером (телефоном), адже випромінювання монітора також містить інфрачервоні згубні для шкіри промені. Полюбляєте в ліжечку с телефоном лежати?
Живіть тепер зі знанням, що навіть якщо ви завжди в день з SPF і думаєте, що захищенні – думка хибна, якщо вночі з телефоном.

!!! Нестача незамінних жирних кислот. Жирні кислоти будують цемент і необхідні для його правильного функціонування. ЇЖТЕ корисну їжу. Червону рибку, авокадо, горішки і так далі. Пийте воду.

Для тих, хто собі вже пошкодив бар’єр – маска SOS. Обожнюю я, сподобається і вам. В якості упереджувальних заходів – також.
Максимальне зволоження! Якщо бар’єр вже пошкоджений – при нанесенні може трохи щипати. То є ок. Потерпіть. Товстим шаром наносьте і чекайте. І повірте, то буде ваше спасіння. Алісі мажу на руки, то з першими холодами ручкт подразненні, як рукавички не одягає. І пам’ятайте про рекомендації як пошкодження запобігти. Бо відновити то є ще та задачка з зірочкою.

 

29.01.2024
Рекомендуємо прочитати
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Сухість шкіри обумовлена порушеною цілістю гідроліпідного бар'єру, а також нестачею себуму - секрету вироблення сальних залоз. Такий специфічний стан обумовлений генетичним фактором або через використання неякісної косметики, як доглядової, так і декоративної. Ознаки сухої шкіри: ✔️Епідерміс досить чутливий ✔️Немає жирного блиску ✔️Немає видимих розширених пор ✔️Висипання та прищі відсутні ✔️Спостерігаються лущення ✔️Може бути присутнім почуття стягнутості ✔️Шкіра на дотик жорстка, схожа на папір ✔️Проявляються ранні ознаки старіння Завдяки порушенню роботи сальних залоз епідерміс позбавлений захисного бар'єру. Це провокує негативний вплив факторів довкілля на шкіру. Догляд з тм Nika Zemlyanikina 1. Очищення . Пінка для сухої шкіри або гель для чутливої шкіри. Дуже раджу забути про водопровідну воду, якщо у вас не стоять фільтри. 2. Тонізація . Тонік заспокійливий. Тонізація- дуже важливий етап, особливо для сухої шкіри. Не нехтуйте ним! Велика стаття про тоніки, прочитайте. 3. Крем живильний та СПФ. (Можна використовувати зволожуючий крем також) 4. Маска Детокс 1-2 рази на тиждень. Вона дуже класно повертає шкіру до життя. 5. Маска СОС. Максимально зволожує і живить. Можна використовувати хоч кожен день. 6. Рисовий скраб раз на тиждень. Суха шкіра також потребує відлущення, рисовий скраб зробить це максимально лагідно. 7. Маска для губ (сухість губ це один з показників зневодненої шкіри та організму).
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Алгоритм догляду за жирною/комбі шкірою косметикою Nika Zemlyanikina: 1. Очищення . Гідрофільна олія. Пам’ятайте, що згідно законів хімії подібне розчиняється подібним. Тобто жир розчиняється жиром. Гідрофілка прекрасно розчиняє кожний жир (себум) і тональні креми/консилери. 2. Пінка для жирної/комбі шкіри або гель для вмивання для проблемної шкіри. Змиваємо залишки гідрофілки і бруду. Що з цих позицій краще- я не можу вам сказати. Склад різний, консистенція різна. Це взаємозамінні продукти, але порівнювати що вам більше сподобається доведеться індивідуально. 3. Тонік. З кислотами або для жирної шкіри (можна чергувати). Про тонік з кислотами є великий допис. Для висипань дуже класна річ, але є особливості користування. 4. Зволоження. Це обов’язковий етап проблемної шкіри! Не зволожуєте - шкіра продукцює більше себуму  і забиває пори. Тож наш зволожуючий крем обов’язково. СПФ крем також обов’язково . Як мінімум для того, щоб зменшити постакне. Стаття про СПФ. 5. Обов’язково додаємо наші маски з білою або чорною глиною 2-3 рази на тиждень. Теж є великий допис, почитайте. Бо економія глиною з аптеки вашому обличчу вилізе боком. 6. Рисовий скраб . 2-3 рази на тиждень. То є просто маст хев для шкіри. Дуже крутий засіб. Заборона користування при гнійних активних запаленнях. 7. Альгінатні маски. Хоч кожен день. 8. Якщо Вас турбують гнійні запалення, прищики - патчі від акне. Гідроколоїдні патчі пришвидшують загоєння та створюють захисний бар'єр від забруднень запаленої ділянки. Ви повинні розуміти, що не буває простих рішень: милом вмитися і бути красоткою. Перші позитивні зміни очікуємо приблизно через 3 місяці. При користуванні активними компонентами (які є і в нашій косметиці), можливе загострення висипань, то є НОРМАЛЬНО, шкіра очищується, треба перечекати період чистки і НЕ давити прищі. Цифра в паспорті значення НЕ має, косметика підбирається за потребами шкіри, а не за віком.
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Чому силікони корисні? 1. Створюють захисний барʼєр Силікони огортають волосся тонкою плівкою, захищаючи його. Беруть кожну волосинку в невагомий чохол. Це особливо важливо для тонкого і ламкого волосся, яке потребує додаткового захисту. 2. Зменшують тертя Силікони знижують тертя між волосинками, полегшуючи їх розчісування, зменшуючи ламкість і ризик появи посічених кінчиків. 3. Ефект гладкості та блиску Продукти із силіконами роблять волосся більш доглянутим на вигляд, гладеньким, блискучим і слухняним.  4. Утримують активні інгредієнти У засобах з оліями, вітамінами чи протеїнами силікони «запечатують» корисні речовини всередині волосся, подовжуючи їх дію. Без силікону та олій ці речовини просто не будуть триматися.  Силікони - ваші помічники, а не вороги. Не потрібно їх боятися! А блондинкам без силіконів взагалі ніяк!
Читати статтю
Повідомити про наявність
Введіть свій Email і ми відправимо вам на пошту лист щойно товар з’явиться в наявності