Про склад…

Давайте з найпростішого інгредієнта – з гліцерину. Я неодноразово чула на адресу своїх та чужих косметичних продуктів «фу, там гліцерин». Від знавців, які допитливо читають етикетки та «просвічують народ».

Так ось, гліцерин присутній в організмі людини та є органічним для нас. Щобільше, разом з амінокислотами та іншими компонентами він бере участь у правильному формуванні рогового шару шкіри. У шкіру він потрапляє, синтезуючись у сально-волосcяному комплексі. Гліцерин проникає в епідерміс і подібно до губки, притягує вологу з навколишнього середовища і глибоких шарів дерми та пов’язує її. Таким чином формується найважливіший водний резервуар, який підтримує баланс вологості шкіри та нормальну роботу  захисного гідроліпідного бар’єру.

Потрапляючи в міжклітинний простір, гліцерин збільшує відстань між ороговілими клітинами шкіри, і відповідно, висоту рогового шару, покращуючи тим самим його бар’єрні властивості.
Я вже бачу, як деякі товариші побігли до аптеки за чистим гліцерином, бо навіщо платити більше. Але після використання на них чекає сюрприз…
Вони зрозуміли, що це таки не страшний інгредієнт, а дуже корисний і треба брати. Але… Скупий платить двічі, тупий – тричі. Жадібні “знавці” заплатять станом своєї шкіри. Яка після того, як вони почнуть мазатися гліцерином, перетвориться на сухий кирзовий чобіт. Молекула гліцерину дуже гігроскопічна, вона здатна акумулювати навколо себе велику кількість молекул води. І чистий гліцерин притягне ці молекули з внутрішніх шарів шкіри, що призведе до зневоднення і ще більшої сухості шкіри.

Так от, щоб захист був повноцінним, він має бути коректно розподілений. І гліцерин нам допоможе у цьому, змочуючи тверді частки. (Образно тверді, там немає каменів! Я зараз про величини від 1 до 100 нм. 1 нанометр = 0.000000001 метра) Йдемо далі. Гліцерин забезпечує прекрасне ковзання крему по шкірі та оберігає тканини від птозу. Без нього ви б щоразу наносили кошти з великим зусиллям і провокували опущення тканин.

Гліцерин змінює температуру замерзання готового продукту за рахунок зміни зв’язку між молекулами води. Продукт, як мінімум, стає стабільнішим, що дає можливість транспортування його по холоду. А якщо відсоток введення великий, то гліцерин зіграє роль “розпарювача” в продукті, що змивається. Для наступного глибокого очищення, наприклад.

І так, звичайно, в моїх продуктах теж є гліцерин. У кожному продукті свій % та своя рецептура. Щоб він працював на вас, а не проти вас.

До речі, гліцерин буває фармакопійний та дистильований. Різного ступеню очищення та різної вартості, відповідно. Чи можна одним різновидом гліцерину замінювати інший? Взагалі можна, але здебільшого все ж таки не варто. Наприклад, немає сенсу купувати харчовий гліцерин, що складається на 99% з рослинних жирів, для технічних та промислових потреб. А в харчовому виробництві не можна використовувати аптечний гліцерин, рослинні компоненти в якому займають всього 88%, а все інше припадає на всілякі домішки. Ну і так далі.

Який висновок із цього виходить? Гліцерин теж буває різним. І ціна на різний інгредієнт. Але який %, який вид та інші подробиці знає лише виробник. Тому важливе читання етикеток обивателем іноді з боку виглядає дуже смішно 😊…

01.01.2024
Рекомендуємо прочитати
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Сухість шкіри обумовлена порушеною цілістю гідроліпідного бар'єру, а також нестачею себуму - секрету вироблення сальних залоз. Такий специфічний стан обумовлений генетичним фактором або через використання неякісної косметики, як доглядової, так і декоративної. Ознаки сухої шкіри: ✔️Епідерміс досить чутливий ✔️Немає жирного блиску ✔️Немає видимих розширених пор ✔️Висипання та прищі відсутні ✔️Спостерігаються лущення ✔️Може бути присутнім почуття стягнутості ✔️Шкіра на дотик жорстка, схожа на папір ✔️Проявляються ранні ознаки старіння Завдяки порушенню роботи сальних залоз епідерміс позбавлений захисного бар'єру. Це провокує негативний вплив факторів довкілля на шкіру. Догляд з тм Nika Zemlyanikina 1. Очищення . Пінка для сухої шкіри або гель для чутливої шкіри. Дуже раджу забути про водопровідну воду, якщо у вас не стоять фільтри. 2. Тонізація . Тонік заспокійливий. Тонізація- дуже важливий етап, особливо для сухої шкіри. Не нехтуйте ним! Велика стаття про тоніки, прочитайте. 3. Крем живильний та СПФ. (Можна використовувати зволожуючий крем також) 4. Маска Детокс 1-2 рази на тиждень. Вона дуже класно повертає шкіру до життя. 5. Маска СОС. Максимально зволожує і живить. Можна використовувати хоч кожен день. 6. Рисовий скраб раз на тиждень. Суха шкіра також потребує відлущення, рисовий скраб зробить це максимально лагідно. 7. Маска для губ (сухість губ це один з показників зневодненої шкіри та організму).
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Алгоритм догляду за жирною/комбі шкірою косметикою Nika Zemlyanikina: 1. Очищення . Гідрофільна олія. Пам’ятайте, що згідно законів хімії подібне розчиняється подібним. Тобто жир розчиняється жиром. Гідрофілка прекрасно розчиняє кожний жир (себум) і тональні креми/консилери. 2. Пінка для жирної/комбі шкіри або гель для вмивання для проблемної шкіри. Змиваємо залишки гідрофілки і бруду. Що з цих позицій краще- я не можу вам сказати. Склад різний, консистенція різна. Це взаємозамінні продукти, але порівнювати що вам більше сподобається доведеться індивідуально. 3. Тонік. З кислотами або для жирної шкіри (можна чергувати). Про тонік з кислотами є великий допис. Для висипань дуже класна річ, але є особливості користування. 4. Зволоження. Це обов’язковий етап проблемної шкіри! Не зволожуєте - шкіра продукцює більше себуму  і забиває пори. Тож наш зволожуючий крем обов’язково. СПФ крем також обов’язково . Як мінімум для того, щоб зменшити постакне. Стаття про СПФ. 5. Обов’язково додаємо наші маски з білою або чорною глиною 2-3 рази на тиждень. Теж є великий допис, почитайте. Бо економія глиною з аптеки вашому обличчу вилізе боком. 6. Рисовий скраб . 2-3 рази на тиждень. То є просто маст хев для шкіри. Дуже крутий засіб. Заборона користування при гнійних активних запаленнях. 7. Альгінатні маски. Хоч кожен день. 8. Якщо Вас турбують гнійні запалення, прищики - патчі від акне. Гідроколоїдні патчі пришвидшують загоєння та створюють захисний бар'єр від забруднень запаленої ділянки. Ви повинні розуміти, що не буває простих рішень: милом вмитися і бути красоткою. Перші позитивні зміни очікуємо приблизно через 3 місяці. При користуванні активними компонентами (які є і в нашій косметиці), можливе загострення висипань, то є НОРМАЛЬНО, шкіра очищується, треба перечекати період чистки і НЕ давити прищі. Цифра в паспорті значення НЕ має, косметика підбирається за потребами шкіри, а не за віком.
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Почну з того, що зневодненою шкірою може бути будь-який тип шкіри, включаючи жирну. Багато разів в Директ писали «Допоможіть підібрати косметику, в мене суха шкіра», а після мого прохання вислати фото я бачила жирну зневоднену. Тож. Симптоматика зневодненої шкіри включає: ✔️Втрату еластичності та підвищення чутливості до подразників. ✔️Виникнення неминучого відчуття стягнутості, що викликає дискомфорт. ✔️Поява дрібних, але чітко окреслених за контуром зморшок (більш для сухої зневодненої стосується) ✔️Шелушіння, свербіж і подразнення. ✔️Тьмяний зовнішній вигляд Один із простих способів діагностики, доступний для застосування в домашніх умовах - щипковий тест, що дає наочні результати. Достатньо стиснути невелику ділянку на тілі або обличчі на кілька секунд, а потім відпустити її, спостерігаючи за тим, з якою швидкістю поверхня повернеться у вихідний стан. При зневодненні шкіра стає менш пружною, тому на те, щоб прийти в норму, їй потрібно більше часу, як правило, до 30 сек-хвилини. (Затискайте тільки шкіру!) Догляд з тм Nika Zemlyanikina: 1. Гель для вмивання зволожуючий ефект 2. Тонер зволожуючий зранку, ввечері по типу шкіри 3. Маска SOS товстим шаром 4. Альгінатні маски з гіалуроном 5. Крем зволожуючий  зранку, а на ніч - живильний.  ( СПФ  в день обов’язково!!!) 6. Маска для губ (сухість губ це один з показників зневодненої шкіри та організму) Після досягнення результату (при виконанні всіх рекомендацій він буде дуже швидко), замінюємо догляд по типу шкіри. А також обов’язково: 1. Пити воду. Навіть якщо не хочеться. Мінімум 1 л на добу, НЕ включаючи сюди суп і чай/компот 2. Встановлюємо зволожувач повітря 3. Не палимо, не п’ємо каву, не п’ємо алкоголь. Або ж максимально зменшуємо ці пункти.
Читати статтю
Повідомити про наявність
Введіть свій Email і ми відправимо вам на пошту лист щойно товар з’явиться в наявності