Про УФ

Зупинилися ми на UVB променях, приступаємо до вивчення UVA. Довгі UVA-промені легко проникають крізь скло і хмари. Опіків та інших видимих ​​пошкоджень на шкірі не залишають, але небезпечні вони неймовірно. Саме UVA провокують оксидативний стрес, ослаблення шкірного імунітету, фотодерматит (алергію на сонце), потовщення рогового шару. За рахунок нерівномірного прискорення проліферації (розростання) базальних кератиноцитів та порушення процесів кератинізації відбувається дисплазія кератиноцитів (кераноцити-основні клітини епідермісу, 90% всіх клітин це саме вони. Диспазія-патологія розвитку)

У дермі формується хронічне запалення, руйнуються волокнисті структури (перш за все еластичні волокна, а це «привіт, в’ялість шкіри і птоз), відбуваються порушення з боку судин дрібного калібру, виникають телеангіектазії (простим язиком-судинні зірочки), трансформації кератозу в плоскоклітинну карциному(онко) за відсутності лікування та активної інсоляції, що триває (інсоляція-це опромінення поверхонь сонячним світлом). Результати клінічних та гістологічних досліджень показали, що у 19,3% пацієнтів плоскоклітинний рак шкіри розвинувся саме на цьому тлі.

Тож «промені А не небезпечні» – це МІФ!
Вони небезпечні відтермінованими проявами! До речі, слизова оболонка ока-коньюктива взагалі не має захисного рогового шару, тому вона ще більш чутлива до УФ опромінення, ніж шкіра. Різь в очах, почервоніння, сльозотеча, і навіть часткова сліпота з’являються в результаті дегенерації та загибелі клітин коньюктиви та рогівки. Клітини при цьому стають непрозорими. Наслідки також можуть бути миттєвими або відтермінованими.

Розбираємось далі з SPF.
Водостійкий крем із SPF. МІФ! Не буває таких кремів! Після кожного купання необхідно поновити захист! Ви її змили! Так само фільтр руйнується потім самим випромінюванням. Кожні 2-2,5 перебуваючи на пляжі захист ви оновлюєте. Або після кожного купання. Щільні масляні текстури також змиваються. До речі, водостійкий крем/олія не підійде для повсякденного користування, оскільки утворює щільну плівку на шкірі. Тільки на пляж.

Далі. Було питання під минулими частинами “а якщо тональний крем вже з SPF, хіба треба ще?”. Для захисту шкіри обличчя потрібно наносити не менше 1/4 чайної ложки крему. Ви наносите стільки тональника на обличчя? Ні? Значить і захисту повноцінного немає.

Ще раз нагадаю: пошкодження від УФ-випромінювання можна розділити на:

  •  гострі, викликані великою дозою опромінення, отриманої за короткий час (наприклад, сонячний опік або гострі фотодерматози). Вони відбуваються здебільшого за рахунок променів УФВ.
  • відстрочені, викликані тривалим опроміненням помірними дозами (наприклад, до таких ушкоджень відносяться фотостаріння, новоутворення шкіри, фотодерматити). Вони виникають переважно за рахунок променів спектра А, які несуть меншу енергію, але здатні глибше проникати в шкіру, і їх інтенсивність мало змінюється протягом дня і практично не залежить від пори року.

А ви, до речі, розумієте механізм сонячного удару?
Крем від нього не захистить, звичайно, але просто для загального розвитку як це відбувається: інфрачервоне випромінювання проникає крізь тканини організму, у тому числі кістки черепа, викликаючи запалення мозкових оболонок. Підвищується проникність судинної стінки ->рідка частина крові залишає судину і переміщається в міжклітинний простір ->набряк тканин.

06.01.2024
Рекомендуємо прочитати
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Сухість шкіри обумовлена порушеною цілістю гідроліпідного бар'єру, а також нестачею себуму - секрету вироблення сальних залоз. Такий специфічний стан обумовлений генетичним фактором або через використання неякісної косметики, як доглядової, так і декоративної. Ознаки сухої шкіри: ✔️Епідерміс досить чутливий ✔️Немає жирного блиску ✔️Немає видимих розширених пор ✔️Висипання та прищі відсутні ✔️Спостерігаються лущення ✔️Може бути присутнім почуття стягнутості ✔️Шкіра на дотик жорстка, схожа на папір ✔️Проявляються ранні ознаки старіння Завдяки порушенню роботи сальних залоз епідерміс позбавлений захисного бар'єру. Це провокує негативний вплив факторів довкілля на шкіру. Догляд з тм Nika Zemlyanikina 1. Очищення . Пінка для сухої шкіри або гель для чутливої шкіри. Дуже раджу забути про водопровідну воду, якщо у вас не стоять фільтри. 2. Тонізація . Тонік заспокійливий. Тонізація- дуже важливий етап, особливо для сухої шкіри. Не нехтуйте ним! Велика стаття про тоніки, прочитайте. 3. Крем живильний та СПФ. (Можна використовувати зволожуючий крем також) 4. Маска Детокс 1-2 рази на тиждень. Вона дуже класно повертає шкіру до життя. 5. Маска СОС. Максимально зволожує і живить. Можна використовувати хоч кожен день. 6. Рисовий скраб раз на тиждень. Суха шкіра також потребує відлущення, рисовий скраб зробить це максимально лагідно. 7. Маска для губ (сухість губ це один з показників зневодненої шкіри та організму).
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Алгоритм догляду за жирною/комбі шкірою косметикою Nika Zemlyanikina: 1. Очищення . Гідрофільна олія. Пам’ятайте, що згідно законів хімії подібне розчиняється подібним. Тобто жир розчиняється жиром. Гідрофілка прекрасно розчиняє кожний жир (себум) і тональні креми/консилери. 2. Пінка для жирної/комбі шкіри або гель для вмивання для проблемної шкіри. Змиваємо залишки гідрофілки і бруду. Що з цих позицій краще- я не можу вам сказати. Склад різний, консистенція різна. Це взаємозамінні продукти, але порівнювати що вам більше сподобається доведеться індивідуально. 3. Тонік. З кислотами або для жирної шкіри (можна чергувати). Про тонік з кислотами є великий допис. Для висипань дуже класна річ, але є особливості користування. 4. Зволоження. Це обов’язковий етап проблемної шкіри! Не зволожуєте - шкіра продукцює більше себуму  і забиває пори. Тож наш зволожуючий крем обов’язково. СПФ крем також обов’язково . Як мінімум для того, щоб зменшити постакне. Стаття про СПФ. 5. Обов’язково додаємо наші маски з білою або чорною глиною 2-3 рази на тиждень. Теж є великий допис, почитайте. Бо економія глиною з аптеки вашому обличчу вилізе боком. 6. Рисовий скраб . 2-3 рази на тиждень. То є просто маст хев для шкіри. Дуже крутий засіб. Заборона користування при гнійних активних запаленнях. 7. Альгінатні маски. Хоч кожен день. 8. Якщо Вас турбують гнійні запалення, прищики - патчі від акне. Гідроколоїдні патчі пришвидшують загоєння та створюють захисний бар'єр від забруднень запаленої ділянки. Ви повинні розуміти, що не буває простих рішень: милом вмитися і бути красоткою. Перші позитивні зміни очікуємо приблизно через 3 місяці. При користуванні активними компонентами (які є і в нашій косметиці), можливе загострення висипань, то є НОРМАЛЬНО, шкіра очищується, треба перечекати період чистки і НЕ давити прищі. Цифра в паспорті значення НЕ має, косметика підбирається за потребами шкіри, а не за віком.
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024

Ти теж уникаєш парабенів, силіконів, PEG і мінеральної олії, бо "так кажуть блогери"? Розберемо, де правда, а де - міф:
  • ПАРАБЕНИ
Міф :Викликають рак, порушують гормони Факт: Один із найкраще досліджених консервантів у світі. Захищає формулу від бактерій і плісняви. Безпечний у дозволених дозах ! Альтернатива часто менш ефективна.
  • СИЛІКОНИ
Міф: Закупорюють пори, шкіра не дихає Факт : Інертні, гіпоалергенні речовини, які не взаємодіють із клітинами шкіри та не викликають алергій. Вони дають приємне ковзання, згладжують текстуру шкіри, роблять засіб комфортним у використанні. Без силіконів — не означає краще.
  • МІНЕРАЛЬНА ОЛІЯ
Міф :Токсичний нафтопродукт Факт: У косметиці — це фармакопейний інгредієнт найвищої очистки. Ідеальний барʼєрний компонент для чутливої шкіри.Використовується навіть у дитячих кремах !
  • PEG (поліетиленгліколь)
Міф: шкідливі для шкіри, токсичні. Факт: PEG — це велика група речовин, які використовуються як емульгатори, зволожувачі та провідники активних компонентів. Сучасні PEG — безпечні, виробляються за новими стандартами, а міфи про них — це відголоски старих технологій.
  • СИНТЕТИЧНІ ПАРИ (SLES)
Міф: Агресивні й сушать шкіру Факт: У правильній формулі — мʼякі й ефективні. Навіть "натуральні" ПАРи — це синтетика на основі кокосу або цукру. Все вирішує баланс ! Інгредієнти не бувають "поганими" чи "хорошими". Вони або доречні в конкретному продукті, або ні. Або працюють, або просто звучать красиво на упаковці. Мета Nika Zemlyanikina, як виробника - створювати косметику, де кожна молекула - на своєму місці й працює на результат.
Читати статтю
Повідомити про наявність
Введіть свій Email і ми відправимо вам на пошту лист щойно товар з’явиться в наявності