Для людей, які цікавляться складом та принципами роботи косметичних препаратів.
Почнемо з головного: шкіра – це захисний орган. Видільний. Шкіра відповідає в організмі за захисну функцію, захищаючи внутрішнє середовище організму від зовнішнього. Захисна (бар’єрна) функція шкіри забезпечується її високою механічною міцністю, еластичністю, високою електроопірністю, а також низькою проникністю для різних речовин. Ще раз: НИЗЬКОЮ проникністю.
Образно кажучи: всіх випускати, нікого не впускати. Інакше ви уявіть, щоб було б. Все, що потрапляє на шкіру, моментально просочувалось глибше. Йдемо далі. Зрозуміло, що ефективність косметичних засобів безпосередньо залежить від активності інгредієнтів у їхньому складі. Але! Щоб активи «працювали» і давали потрібний ефект, їм спочатку необхідно проникнути крізь захисний бар’єр шкіри. Як? Якщо ми пам’ятаємо, що нікого не пускати. І ось тут на допомогу приходять енхансери. Кращі уми десятиліттями ламали голову, як же «змусити» речовини проникнути до дерми і гіподерми.
Енхансери виступають своєрідними «провідниками», транспортною системою. Вони допомагають активним компонентам проникати в глибокі шари шкіри. Енхансери – це трансдермальні переносники, які легко прокладають собі дорогу через епідермальний бар’єр, не руйнуючи останній! (Так, ще можна тимчасово зруйнувати ліпідний шар, щоб через ці пошкодження компоненти могли впасти глибше.)Без енхансерів ці речовини просто не зможуть виконувати своє основне завдання, вони осядуть на роговому шарі, який завтра опаде пилом на підвіконні. В ролі провідника-енхансера в рутині догляду є – тонік. Він змиває залишки осаду водопровідної води та підвищує проникну здатність активів у інших засобах. Саме тому МАРНО мазатися огірком у пошуках вічної молодості. І ще більш нерозумно вважати «та що це за крем з екстрактом огірка, я краще цілий огірок візьму, без отой вашої хімії». Ота наша хімія в десятки та сотні разів дорожча натуральних компонентів. На замітку любителям органіки.