Почнемо з того, що всі тіпси зроблені з пластику. Я зараз не буду перераховувати види пластмас(полістирол, поліметилметакрилат), їх характеристики і так далі, мені здається вам це не цікаво і їх багато, я хочу донести, як це працює.
В нейл світі ми берем тіпс , приклеюємо на ніготь і отримуємо довгий пластиковий ніготь.
Що таке «гелеві» тіпси?
Це назва. Візьміть свої тіпси і зануріть в стаканчик з ацетоном. Вони розчиняться або підплавляться (залежить від часу експозиції та матеріалу). Я чесно скажу, скупила купу гелевих тіпс різних марок і проводила експеримент. Розчинились всі.
Візьміть шматок заполімеризованого гелю, яким ви робите нарощування (твердого гелю, не бази) і так само зануріть в ацетон. З ним нічого не станеться. Максимум помутніє.
Ще раз. Гелеві- це назва. Це не добре і не погано, і в мене немає цілі притопити виробників, у яких пластикові тіпси називаються гелеві. Так дійсно звучить привабливіше для покупця. А покупці в основній масі розбиратися в тонкощах бажання не мають. Почули гель, уявили собі що це гель для нарощування і купили. В маркетингу немає нічого поганого, це елемент продажу продукту. Тож у виробників або «гелеві» – це маркетинг, або вони не дуже в темі і просто повторюють за іншими.
До речі, якщо вже про тонкощі, то гель- це більше про фізичний стан речовини. Буває твердий стан, рідкий.
А буває гелевий: середнє між твердим і рідким. Тіпси в твердому стані в коробці. Навіть якщо їх наробили з гелю для нарощення (сумніваюсь). Можете таким чином самостійно собі коробку тіпс наклацати. Візміть верхню форму. Нанесіть гель, висушіть в лампі. Дістаньте з форми. У вас в руках тіпс. Але він буде досить хрупким, якщо ви обрали твердий гель і нанесли його тонко. Будуть у вас тіпси власного виробництва. Наскільки це економічно вигідно, враховуючи ціну гелю і ціну вашого робочого часу- це інше питання.
Якщо вже зовсім спростити – заполімеризований гель для нарощення -це пластик.
То на що ж клеїти тіпси? І ось тут починаються баталії. Хтось кричить що приклеювати потрібно на базу, хтось на клей, хтось на гель, хтось ще на щось. Яєчний білок також має функцію приклеювання, до речі. Спробуйте 2 серветки між собою склеїти білком, не віддереш потім..
Суть клею або бази в технології з тіпсами- це скріпити шматок пластику і ніготь так, щоб цей пластик не відпав через годину. База або клей підплавляє пластик і робить монолітом з тіпсою.
Ще раз, ЄДИНА задача бази в технології з тіпсами СКЛЕЇТИ. Все. Вам зручно- клейте на базу. Але базу нормальну обирайте. Наша Air base, наприклад. Я за клей. Наприклад клей на основі цианоакрилату (клеї для тіпс саме на цій основі) моментально стає інертним (не хімічно активним) при нормальній вологості приміщення і не приносить шкоди ні клієнту, ні майстру. Або за спеціальний УФ клей.
Матеріали, які швидко розчиняються в ацетоні (як бази) НЕ являються інертними і перші декілька годин прекрасно проникають в нігтьову пластину. Уявіть, що буде, якщо база не є якісною (їх багато). А потім пабліки завалені «у мого клієнта хімічний опік».
Обирати вам.