Незручна правда про НЕМА

По новим регламентам ЄС потрібно прибрати НЕМА та ТРО зі складів продукції для манікюру. І,мабуть, вже чули з сумнівних джерел, що він дуже алергенний?

Якщо копати глибше, знати де копати та мати доступ до нормальних ресурсів, трохи не такі обставини «очищення» формул.

То чому ж  НЕМА виводять із нігтьової продукції в ЄС? І справа тут не тільки в безпеці. 

На перший погляд, логічно припустити, що HEMA прибирають через можливі ризики для здоров’я, як-от алергенний потенціал або можливий вплив на ендокринну систему. Але справжня причина, через яку виробники масово прибирають його зі складів, трошки простіша та прагматичніша.

У Європейському Союзі косметична продукція регулюється Регламентом (ЕС) N1223/2009, який визначає допустимі та заборонені речовини. NEMA наразі НЕ ВХОДИТЬ у список заборонених, але

має сумнівну репутацію через потенційну (‼️) сенсибілізацію (алергенний ефект). І репутація ця тому що робота з продуктами з НЕМА потребує знань!Наприклад, не допускати товщину продукту на нігтях більше 1мм та контакту зі шкірою.

Так от. Якщо у складі є НЕМА або інші компоненти з підозрою на подразливу дію, виробник зобов’язаний маркувати продукт як «For professional use only»‼️Щоб впевнитися, що споживач ЗНАЄ як працювати з НЕМА!

Це означає,що:

– Продукт не можна продавати кінцевим споживачам без спеціальної кваліфікації‼️

-Він має потрапляти лише до сертифікованих майстрів, що обмежує ринок збуту‼️

-Для роздрібного продажу через онлайн-магазини, маркетплейси та роздрібні мережі зʼявляються обмеження‼️

Таким чином, маркування обмежує комерційну доступність продукції.

 

Тож. Очищення складу від HEMA – це насамперед стратегічний хід, який дозволяє продавати продукцію без обмежень. Якщо продукт не містить компонентів, що вимагають спеціального маркування, він може бути доступним не лише майстрам, а й звичайним користувачам, що значно розширює ринок! І так, хоча HEMA не класифікується як сильний алерген, все ж існують докази його здатності викликати подразнення та потенційні алергічні реакції, особливо при невірному використанні.

 

Розглянемо детально, як відсутність HEMA впливає на носибельність, які фактори є критичними у роботі.

Як змінюється адгезія без HEMA?

Перше: відсутність HEMA ускладнює адгезію до нігтьової пластини, оскільки більшість його замінників мають більші молекули та менш гідрофільні. Ті, хто не використовує праймер, будуть ловити клієнтів з відслойками, скоріше за все.

HEMA робить покриття гнучкими, оскільки його полімерна структура відносно рухлива. Видалення HEMA призведе  до більш жорстких покриттів, особливо якщо основа складається з жорстких олігомерів.  Тож, покриття може давати тріщини при високих механічних навантаженнях та виникнення відшарувань у стресових зонах. Пластифікатор у складі допоможе вирішити проблему, але з ним також не все просто..

HEMA — високоактивний мономер, полімеризується дуже швидко (1-5 секунд). Його аналоги вимагають потужніших ламп, оскільки деякі замінники мають нижчий коефіцієнт поглинання  та довшого часу полімеризації – в деяких HEMA-free формулах буде потрібно 90-120 секунд замість звичних 30-60 секунд. Ну тобто можемо мати зморщування за недостатньої експозиції, наприклад. Або липкість після полімеризації через недостатнє затвердіння.

Ще гірше: слабке зшивання → швидка втрата блиску або руйнування покриття.

До речі, HEMA має прозорість та високу розчинність, а його аналоги можуть викликати розділення пігментів, що призводить до плямистості. Або викривляти відтінки через інший показник заломлення. Або давати слабке перекриття за недостатньої пігментації.

Перехід на HEMA-free — це не просто заміна одного інгредієнта, а повністю нова хімія. Для успішної роботи важливо буде майстрам розуміти всі нюанси та адаптуватися до них. А головне – ХОТІТИ вчитися новому і враховувати нову реальність. А виробникам і далі ломити голову над якісним матеріалом, який буде і майстрів задовольняти, і по документації проходити, і клієнтам з ним буде добре. 

 

 

07.02.2024
Рекомендуємо прочитати
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Сухість шкіри обумовлена порушеною цілістю гідроліпідного бар'єру, а також нестачею себуму - секрету вироблення сальних залоз. Такий специфічний стан обумовлений генетичним фактором або через використання неякісної косметики, як доглядової, так і декоративної. Ознаки сухої шкіри: ✔️Епідерміс досить чутливий ✔️Немає жирного блиску ✔️Немає видимих розширених пор ✔️Висипання та прищі відсутні ✔️Спостерігаються лущення ✔️Може бути присутнім почуття стягнутості ✔️Шкіра на дотик жорстка, схожа на папір ✔️Проявляються ранні ознаки старіння Завдяки порушенню роботи сальних залоз епідерміс позбавлений захисного бар'єру. Це провокує негативний вплив факторів довкілля на шкіру. Догляд з тм Nika Zemlyanikina 1. Очищення . Пінка для сухої шкіри або гель для чутливої шкіри. Дуже раджу забути про водопровідну воду, якщо у вас не стоять фільтри. 2. Тонізація . Тонік заспокійливий. Тонізація- дуже важливий етап, особливо для сухої шкіри. Не нехтуйте ним! Велика стаття про тоніки, прочитайте. 3. Крем живильний та СПФ. (Можна використовувати зволожуючий крем також) 4. Маска Детокс 1-2 рази на тиждень. Вона дуже класно повертає шкіру до життя. 5. Маска СОС. Максимально зволожує і живить. Можна використовувати хоч кожен день. 6. Рисовий скраб раз на тиждень. Суха шкіра також потребує відлущення, рисовий скраб зробить це максимально лагідно. 7. Маска для губ (сухість губ це один з показників зневодненої шкіри та організму).
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024
Алгоритм догляду за жирною/комбі шкірою косметикою Nika Zemlyanikina: 1. Очищення . Гідрофільна олія. Пам’ятайте, що згідно законів хімії подібне розчиняється подібним. Тобто жир розчиняється жиром. Гідрофілка прекрасно розчиняє кожний жир (себум) і тональні креми/консилери. 2. Пінка для жирної/комбі шкіри або гель для вмивання для проблемної шкіри. Змиваємо залишки гідрофілки і бруду. Що з цих позицій краще- я не можу вам сказати. Склад різний, консистенція різна. Це взаємозамінні продукти, але порівнювати що вам більше сподобається доведеться індивідуально. 3. Тонік. З кислотами або для жирної шкіри (можна чергувати). Про тонік з кислотами є великий допис. Для висипань дуже класна річ, але є особливості користування. 4. Зволоження. Це обов’язковий етап проблемної шкіри! Не зволожуєте - шкіра продукцює більше себуму  і забиває пори. Тож наш зволожуючий крем обов’язково. СПФ крем також обов’язково . Як мінімум для того, щоб зменшити постакне. Стаття про СПФ. 5. Обов’язково додаємо наші маски з білою або чорною глиною 2-3 рази на тиждень. Теж є великий допис, почитайте. Бо економія глиною з аптеки вашому обличчу вилізе боком. 6. Рисовий скраб . 2-3 рази на тиждень. То є просто маст хев для шкіри. Дуже крутий засіб. Заборона користування при гнійних активних запаленнях. 7. Альгінатні маски. Хоч кожен день. 8. Якщо Вас турбують гнійні запалення, прищики - патчі від акне. Гідроколоїдні патчі пришвидшують загоєння та створюють захисний бар'єр від забруднень запаленої ділянки. Ви повинні розуміти, що не буває простих рішень: милом вмитися і бути красоткою. Перші позитивні зміни очікуємо приблизно через 3 місяці. При користуванні активними компонентами (які є і в нашій косметиці), можливе загострення висипань, то є НОРМАЛЬНО, шкіра очищується, треба перечекати період чистки і НЕ давити прищі. Цифра в паспорті значення НЕ має, косметика підбирається за потребами шкіри, а не за віком.
Читати статтю
Nika Zemlyanikina
07.02.2024

Ти теж уникаєш парабенів, силіконів, PEG і мінеральної олії, бо "так кажуть блогери"? Розберемо, де правда, а де - міф:
  • ПАРАБЕНИ
Міф :Викликають рак, порушують гормони Факт: Один із найкраще досліджених консервантів у світі. Захищає формулу від бактерій і плісняви. Безпечний у дозволених дозах ! Альтернатива часто менш ефективна.
  • СИЛІКОНИ
Міф: Закупорюють пори, шкіра не дихає Факт : Інертні, гіпоалергенні речовини, які не взаємодіють із клітинами шкіри та не викликають алергій. Вони дають приємне ковзання, згладжують текстуру шкіри, роблять засіб комфортним у використанні. Без силіконів — не означає краще.
  • МІНЕРАЛЬНА ОЛІЯ
Міф :Токсичний нафтопродукт Факт: У косметиці — це фармакопейний інгредієнт найвищої очистки. Ідеальний барʼєрний компонент для чутливої шкіри.Використовується навіть у дитячих кремах !
  • PEG (поліетиленгліколь)
Міф: шкідливі для шкіри, токсичні. Факт: PEG — це велика група речовин, які використовуються як емульгатори, зволожувачі та провідники активних компонентів. Сучасні PEG — безпечні, виробляються за новими стандартами, а міфи про них — це відголоски старих технологій.
  • СИНТЕТИЧНІ ПАРИ (SLES)
Міф: Агресивні й сушать шкіру Факт: У правильній формулі — мʼякі й ефективні. Навіть "натуральні" ПАРи — це синтетика на основі кокосу або цукру. Все вирішує баланс ! Інгредієнти не бувають "поганими" чи "хорошими". Вони або доречні в конкретному продукті, або ні. Або працюють, або просто звучать красиво на упаковці. Мета Nika Zemlyanikina, як виробника - створювати косметику, де кожна молекула - на своєму місці й працює на результат.
Читати статтю
Повідомити про наявність
Введіть свій Email і ми відправимо вам на пошту лист щойно товар з’явиться в наявності