
По новим регламентам ЄС потрібно прибрати НЕМА та ТРО зі складів продукції для манікюру. І,мабуть, вже чули з сумнівних джерел, що він дуже алергенний?
Якщо копати глибше, знати де копати та мати доступ до нормальних ресурсів, трохи не такі обставини «очищення» формул.
То чому ж НЕМА виводять із нігтьової продукції в ЄС? І справа тут не тільки в безпеці.
На перший погляд, логічно припустити, що HEMA прибирають через можливі ризики для здоров’я, як-от алергенний потенціал або можливий вплив на ендокринну систему. Але справжня причина, через яку виробники масово прибирають його зі складів, трошки простіша та прагматичніша.
У Європейському Союзі косметична продукція регулюється Регламентом (ЕС) N1223/2009, який визначає допустимі та заборонені речовини. NEMA наразі НЕ ВХОДИТЬ у список заборонених, але
має сумнівну репутацію через потенційну (‼️) сенсибілізацію (алергенний ефект). І репутація ця тому що робота з продуктами з НЕМА потребує знань!Наприклад, не допускати товщину продукту на нігтях більше 1мм та контакту зі шкірою.
Так от. Якщо у складі є НЕМА або інші компоненти з підозрою на подразливу дію, виробник зобов’язаний маркувати продукт як «For professional use only»‼️Щоб впевнитися, що споживач ЗНАЄ як працювати з НЕМА!
Це означає,що:
– Продукт не можна продавати кінцевим споживачам без спеціальної кваліфікації‼️
-Він має потрапляти лише до сертифікованих майстрів, що обмежує ринок збуту‼️
-Для роздрібного продажу через онлайн-магазини, маркетплейси та роздрібні мережі зʼявляються обмеження‼️
Таким чином, маркування обмежує комерційну доступність продукції.
Тож. Очищення складу від HEMA – це насамперед стратегічний хід, який дозволяє продавати продукцію без обмежень. Якщо продукт не містить компонентів, що вимагають спеціального маркування, він може бути доступним не лише майстрам, а й звичайним користувачам, що значно розширює ринок! І так, хоча HEMA не класифікується як сильний алерген, все ж існують докази його здатності викликати подразнення та потенційні алергічні реакції, особливо при невірному використанні.
Розглянемо детально, як відсутність HEMA впливає на носибельність, які фактори є критичними у роботі.
Як змінюється адгезія без HEMA?
Перше: відсутність HEMA ускладнює адгезію до нігтьової пластини, оскільки більшість його замінників мають більші молекули та менш гідрофільні. Ті, хто не використовує праймер, будуть ловити клієнтів з відслойками, скоріше за все.
HEMA робить покриття гнучкими, оскільки його полімерна структура відносно рухлива. Видалення HEMA призведе до більш жорстких покриттів, особливо якщо основа складається з жорстких олігомерів. Тож, покриття може давати тріщини при високих механічних навантаженнях та виникнення відшарувань у стресових зонах. Пластифікатор у складі допоможе вирішити проблему, але з ним також не все просто..
HEMA — високоактивний мономер, полімеризується дуже швидко (1-5 секунд). Його аналоги вимагають потужніших ламп, оскільки деякі замінники мають нижчий коефіцієнт поглинання та довшого часу полімеризації – в деяких HEMA-free формулах буде потрібно 90-120 секунд замість звичних 30-60 секунд. Ну тобто можемо мати зморщування за недостатньої експозиції, наприклад. Або липкість після полімеризації через недостатнє затвердіння.
Ще гірше: слабке зшивання → швидка втрата блиску або руйнування покриття.
До речі, HEMA має прозорість та високу розчинність, а його аналоги можуть викликати розділення пігментів, що призводить до плямистості. Або викривляти відтінки через інший показник заломлення. Або давати слабке перекриття за недостатньої пігментації.
Перехід на HEMA-free — це не просто заміна одного інгредієнта, а повністю нова хімія. Для успішної роботи важливо буде майстрам розуміти всі нюанси та адаптуватися до них. А головне – ХОТІТИ вчитися новому і враховувати нову реальність. А виробникам і далі ломити голову над якісним матеріалом, який буде і майстрів задовольняти, і по документації проходити, і клієнтам з ним буде добре.