Стаття про шампунь для жирного волосся. Це про мене. Щоранку я прокидалася раніше з брудною головою. І жоден шампунь навіть із найзахмарнішою вартістю не вирішував мою проблему. Ну що ж, хочеш зробити добре-зроби це сам.
Саліцилова кислота – важливий інгредієнт нашої формули. Це бета-гідроксикислота (BHA), що використовується в різних бьюті-засобах. Вперше саліцилову кислоту виділили з кори верби (salix з латинського перекладається як «верба»), але зараз її синтезують і промисловим способом, не скорочуючи популяцію дерев.
Зазвичай саліцилову кислоту розбавляють спиртом, тому багато хто помилково вважає її агресивним інгредієнтом! Але насправді головним агресором у цій комбінації є, звичайно, спирт!
Саліцилова кислота відрізняється тим, що працює не тільки на поверхні шкіри, а й проникає глибоко в пори завдяки своїй здатності розчинятися в жирі. Головна її функція – кератолітична, тобто, розм’якшення рогового шару шкіри. Говорячи простою мовою, саліцилова кислота розчиняє суміш із жиру та забруднень, який утримує разом відмерлі клітини верхнього шару епідермісу, себорейні утворення, частинки лупи та інші небажані прояви.
Частина клітин при цьому відлущується, а зв’язки між рештою – слабшають, що допомагає іншим активним речовинам з шампуню проникати глибше в шкіру голови. Крім того, саліцилова кислота має яскраво виражений антибактеріальний ефект, що дуже важливо у догляді за жирною шкірою.
До речі, жирній шкірі дуже складно підібрати шампунь. Складніше, ніж сухий. Багато засобів містять компоненти, що підсушують, і в результаті через деякий час ми отримуємо зворотній ефект. Що я й спостерігала раніше. Також погіршують ситуацію стайлінг-засоби, які забруднюють шкіру голови, тому використовуйте відлущуючий пілінг-скраб для шкіри голови(1-2 рази на тиждень)
Екстракт алое використовується в дерматології, як заспокійливий та протизапальний засіб за рахунок тієї ж саліцилової кислоти у складі. При лікуванні шкірних хвороб алое поводиться дуже ефективно. Пояснюється це вмістом у м’якості рослини полісахариду ацеманнан, який стимулює вироблення макрофагів, що відіграють найважливішу роль у відновленні тканин. Тобто, ми знову вибрали засіб, який працює не поверхнево – підсушити, а в складнішому ланцюжку: саліцилова кислота проникає всередину, а ацеманнан стимулює відновлення.
Алое також має потужні протимікробні та протизапальні властивості, що допомагають збалансувати рівень pH шкіри голови. Свою проблему я вирішила цим шампунем.