Перше, на що слід звернути увагу – це відсутність у наших шампунях парабенів, SLS і SLES. Давайте розбиратися, що це таке.
Sodium Laureth Sulfate (SLES) – лауретсульфат натрію та Sodium Lauryl Sulfate (SLS) – лаурилсульфат натрію – найпоширеніші інгредієнти, поверхнево-активні речовини (далі – ПАР), що застосовуються для очищення та піноутворення. Ще їх називають детергентами. Синтезуються із нафтопродуктів. Дешеві та практичні.
Чесно кажучи, далеко не всі жахи, написані про «сульфати», мають під собою ґрунт. Їхня канцерогенність, накопичуваність в організмі, токсичність для репродуктивних органів, як люблять приправити свої тексти веган-блогери та інші борці за натуральність, ніким НЕ доведено.
То в чому ж тоді небезпека? SLS та SLES – небажані інгредієнти в щоденній косметиці, тому що день за днем здатні руйнувати природні захисні бар’єри шкіри, внаслідок чого незахищена шкіра стає більш чутливою, сухою, схильною до лущеня та прояву алергічних реакцій. Тобто те, що я люблю – відтерміновані прояви.
Тепер докладніше:
SLS – sodium lauryl sulfate – лаурилсульфат натрію – найбільш жорсткий детергент, відомий як сильний алерген. Він здатний сушити та дратувати шкіру, при введенні в продукт у великій концентрації. При постійному використанні шампунів на основі лаурилсульфату натрію часто розвивається сухість шкіри голови, її лущення, свербіж, іноді – лупа. Також SLS здатний пристойно послабити волосся, стати причиною його випадання. Звісно, це станеться не за один день. Пам’ятаєте, я говорила вище про відстрочені наслідки?
Широко поширене підвищення чутливості шкіри, зростання прояву алергічних реакцій можуть бути спровоковані багаторічним щоденним застосуванням засобів особистої гігієни на основі SLS з великою концентрацією речовини та відсутності у формулі пом’якшувальних інгредієнтів.
Тепер до SLES – sodium laureth sulfate – лауретсульфат натрію. Цей ПАР вважається менш агресивним, більш лагідним по відношенню до захисних бар’єрів шкіри.
До його специфіки відносять розчинення у простій воді, відтворення при різних пропорціях розчинів без забарвлень та замутнень з:
* високими піноутворюючими характеристиками;
* сумісністю з амфотерними, аніоноактивними та низкою інших ПАР;
* хорошими показниками, що чистять.
До речі, SLES завдає значно більших збитків екології, ніж SLS. Тому, якщо ви прямий веган-веган і топите за любов до природи, цей компонент суперечить вашим моральним принципам. Крім того, в процесі виробництва, а саме, етоксилування, SLES часто виявляється забрудненою 1,4Dioxane – шкідливою, дратівливою шкіру та очі речовиною, визначеною як «потенційний канцероген» Американським Агентством захисту навколишнього середовища.
Перелякалися вже? Пішли вивчати склади своїх шампунів? Не треба. Я вже зазначила, що найбільшої шкоди завдають великих концентрацій і відсутність пом’якшувальних компонентів. Як правило, цим грішить мас-маркетівська косметика. Цим і обумовлена низька вартість. Та й на етикетках не пишуть % введення. Тому ви ніколи не дізнаєтеся, як справи насправді. Обидва компоненти (SLS, SLES) є дозволеними компонентами і проходять сертифікацію в Європі, зокрема. Питання будь-якої речовини завжди в її кількості та в цілому в формулі. До того ж, дуже важливо як часто і в якій кількості ви ними користуєтеся і який час контактуєте.
Наші шампуні:
Шампунь для жирного волосся – Екстракт зеленого чаю, ефірна олія грейпфруту регулюють вироблення секрету сальних залоз, інтенсивно живлять волосся, відновлюють зсередини та захищають їх ззовні.
Шампунь для фарбованого волосся – регенеруючий шампунь для фарбованого волосся насичений природними оліями та екстрактами, ретельно очистить волосся та шкіру голови, допоможе зберегти яскравість кольору.
Шампунь проти лупи – олія авокадо та колаген нормалізують діяльність сальних залоз, сприяють утриманню вологи. Локони виглядають більш міцними та блискучими. У результаті регулярного застосування шампуню волосся набуває силу, об’єм та здоровий блиск.
Шампунь для нормального волосся – зволожуючий шампунь насичений природними оліями та екстрактами, ретельно очищує волосся та шкіру голови.
Що стосується наших шампунів, ми вирішили хоч трохи виключити з вашого (і мого, тому що я мою волосся кожен день) життя контакт з більш агресивними речовинами. У них немає парабенів, SLS та SLES❌
Як піноутворювач у білій серії Sodium Coco Sulfate – це теж ПАР, але отримують його з кокосової олії. Цей компонент дозволено до сертифікації навіть у натуральній косметиці!